etriti


Sport

sporti

    Amauri: Në Madrid për fitore Sulmuesi i Juventusit Carvalho Amauri është i vetëdijshëm se takimi kundër Real Madridit nuk do të jetë aspak i lehtë, mirëpo pohon se...

—————


Rezulltatet

ne pergjithesi

    E diel, 02 nëntor Real Betis 0 - 3 Deportivo La Coruna  Almeria 1 - 1 Real Madrid Espanyol 1 - 0 Osasuna Recreativo Huelva 1 - 1 Getafe Sporting Gijon 3 - 1 Numancia Valladolid 3 - 2 Sevilla E shtunë, 01 nëntor: Valencia 2 - 4 Racing Santander Athletic Bilbao 1 - 4 Villarreal...

—————


Renditja tabelare

ne pergjithesi

Premierliga   Ekipi L D B H + - D P 1 Chelsea 11 8 2 1 ...

—————


Tabela (Liga e kampionve)

Liga e Kampionve

Liga e Kampionëve Grupi A P Ekipi L F B H + - D Pk 1 Chelsea 3 2 1 ...

—————


Tabela (UEFA)

UEFA

Groupe A 1 FC Schalke 04 GER 3 2 ...

—————


Kualifikimet për KB 2010

Tabela

Kualifikimet për KB 2010 - Grupi 1 Pos.   Ekipi L F B H + - D 1 Danimarka 3 2 ...

—————


Raiffeisen- Superliga

Tabela

Raiffeisen- Superliga 1 Prishtina         9       8       1       0       19:5          ...

—————


Formula 1

Ngasësit dhe Skuteritët

Formula 1 Ngasësit: 01 Lewis Hamilton 84 02 Felipe Massa 79 03 Robert Kubica 72 04 Kimi...

—————